Rabivere mõis
Rabbifer in Kirchspiel Haggers, Harrien

Rabivere (saksa k Rabbifer) mõisat on esmamainitud 1417. aastal. 16.sajandi keskel kuulus mõis Meckidele. 1664. aastal omandasid selle von Baranoffid, kelle omandusse ta jäi 18. sajandi lõpuni. Hiljem on mõis kuulunud nii, von Mohrenschildtide, von Stackelbergide ja von der Deckenite aadlisuguvõsadele. Mõisa viimane võõrandamiseelne omanik oli Gustav von Sivers.

Pikk ühekorruseline poolkelpkatusega peahoone on ehitatud arvatavasti 18.-19. sajandi vahetuse paiku. Peahoone vastas teisel pool auringi paiknesid ait ja tall-tõllakuur. Otse nende tagant läks läbi Hageri-Raka-Kodila tee. Majandushooned paiknesid enamikus peahoonest lõunas.

Peahoone on meieni säilinud enam-vähem algsel kujul. See-eest on ait ja tall-tõllakuur läinud 1920tel aastatel eri omanike (asunike) valdusse ning on tugevalt ümber ehitatud.

Säilinud (ning 1980tel aastatel taastatud) on pargi piirdemüür. Majandushooned on enamikus hävinud või varemeis. Ajaloolise jaotuse järgi Harjumaale Hageri kihelkonda kuulunud mõis jääb kaasajal Raplamaale Kohila valla territooriumile.