Estonian Manors
 Gutshöfe Estlands
 Viron Kartanot
Eesti moisaportaal
Ulvi mõis
  Avalehele

  Sisukaart


  Nimekiri

  Tähestikuline

  Kihelkondade kaupa

  Praeguste valdade
  ja maakondade kaupa  Üldist

  Mõisa erinevad
  tähendused


  Mõisate liigid

  Mõisakompleks

  Statistika

Eesti mõisad
Oehrten in Kirchspiel Maholm, Wierland

Esimesed teated Ulvi mõisast (saksa k Oehrten) pärinevad 1489. aastast. 18. sajandil kuulus mõis Clapier de Cologne aadliperekonnale. Alates 1803. aastast oli mõis von Winklerite valduses. Mõisa viimane omanik oli Alexander von Winkler, kellele kuulus mõisasüda koos väikese maatükiga kuni 1939. aastani.

Mõisa peahoone on ehitatud kahes järgus. Pikk ühekorruseline kiviehitis püstitati mõisa arvatavasti 18.-19. sajandi vahetusel või 19. sajandi algul. 1880-81 rekonstrueeriti hoone arhitekt Friedrich Modi projekti järgi historitsistlikuks, millega ta parempoolsesse otsa lisati kahekorruseline juurdeehitus. Juurdeehitust kroonib kõrge lahtise rõduga torn, mis on neorenessanss-stiilile kohaselt kujundatud kaaravadega, nii nagu juurdeehituse aknadki.

Kaasajal paikneb hoones Rägavere vallavalitsus, samuti ka kohalik klubi. Osalt on muudetud hoone akende kuju, eriti ühekorruselises osas. Säilinud on ka mitmeid kõrvalhooneid erinevatest ajastutest.

Ajaloolise jaotuse järgi Virumaale Viru-Nigula kihelkonda kuulunud mõis jääb kaasajal Lääne-Virumaale Rägavere valla territooriumile.

      

       
Portaalis olevate materjalide omavoliline kopeerimine on keelatud
Copyright 1999-2021 © Eesti Kunstiakadeemia.